Vyberte stránku

NEJVĚTŠÍ SHOWROOM ZN. WHIRLPOOL / PRAHA 10

realizace 2012 / plocha 100 m2 / foto Pavel Novák

Nový showroom se nachází na rozhraní pražských Vinohrad a Vršovic. Zabírá plochu o rozloze 100m2, na které se nachází více jak 80 kusů vestavěných i volně stojících spotřebičů od značky Whirlpool Corporation. Takto velká prodejní plocha mohla vzniknout díky propojení tří stávajících místností. K celému projektu bylo od začátku přistupováno tak, aby se vyhovělo jak zadání objednatele, tak i dobré orientaci kupujících v prostoru. Prodejna je tedy velmi dobře přehledná již od hlavního vstupu do prodejny.

Prodejna má několik zón. Barevně se první zóna shoduje se třetí. V těchto částech je záměrně použitý odstín středně šedé výmalby. Ta dává důrazněji vyniknout bílým spotřebičům a dobře koresponduje se stříbrnými a černými tóny, které se na spotřebičích hojně vyskytují. Tuto monochromatickou barevnost doplňuje bílá tapeta s šedými a stříbrnými názvy světových metropolí. Svými texty poukazuje tapeta na světovost značky Whirlpool. Střední část je naopak v bílé barvě. Ta je použita na stěnách, podhledu i na nábytku. Navozuje pocit čistoty a proto jsou v této části prezentovány hlavně kuchyňské spotřebiče. Jediným konstantním prvkem celého prostoru je podlaha. Ta je ve všech částech stejná. Tím se celý prostor propojuje a není barevně a materiálově roztříštěn.

V přední vstupní části jsou umístěny volně stojící spotřebiče. K zvýšenému komfortu pro zákazníky přispívá stolek s židlí barového typu, kde příležitostně pracuje obsluha prodejny a je tak lépe poskytován servis kupujícím.

Střední část prodejny je pojata jako kuchyň. Jsou zde navrženy vestavěné kuchyňské skříňky v bílé barvě, které obklopuje SDK předstěna. Ta navazuje na výše zmíněný SDK podhled. V předstěně je nika na volně stojící lednici typu Side-by-Side. Zbylé skříňky jsou využívány jako odkládací prostory pro katalogy a jiné tiskoviny potřebné k prezentaci výrobků. Kuchyňskou část doplňuje volně stojící ostrůvek. Zde jsou instalované varné desky a ostrůvková digestoř. V ostrůvku jsou police pro představení malých kuchyňských spotřebičů. Jako protipól kuchyňské části slouží niky pro spotřebiče. Jsou zde představeny další kuchyňské sestavy jako mikrovlnné a pečící trouby, myčky a varné desky.

Dominantou zadní části je prodejní pult a stěna s logem společnosti. Na této stěně je opět použita tapeta s názvy světových metropolí. Ta je, kromě podlahy, dalším pojícím prvkem mezi zónami. Servis zákazníkům zvyšuje stolek s počítačem určeným pro on-line objednávky přímo v obchodě a také pohodlné sezení pro čekající zákazníky.