Vyberte stránku

PROMĚNA PANELÁKOVÉHO BYTU / LIBERECKÝ KRAJ

realizace 2015 / plocha 82 m2 / foto Jiří Ernest / realizaci prováděl https://rekonstrukce.nu/

 

Díky radikálním změnám se panelákový byt proměnil z původního stavu do nového, moderního bydlení.

Celým bytem se prolínají přírodní motivy. Objevují se hlavně ve tvarech radiátoru alá „ještěrka“, světlu nad jídelním stolem připomínající květ, opěrky jídelních židlí ve tvaru listů, kamenný obklad v obytném prostoru, oblázková mozaika v koupelně a tapeta s lístky v ložnici. Většina nábytku má zaoblené hrany, ty najdeme u konferenčního stolku, TV nábytku, pracovního stolu i v kuchyni.

Chodba, ve které vznikla vestavěná, nenápadná šatna s úklidovou skříní, rozděluje byt na soukromou a veřejnou zónu. V soukromé části se nachází ložnice s dámskou pracovnou a šatnou. Ve veřejné je koupelna, obytný prostor s kuchyní, jídelním stolem a zasklenou lodžií, a pánská pracovna.

Právě v pánské pracovně se nachází speciální, výsuvná mediatéka na CD a DVD, šatní skříň na pánské oblečení a dlouhý pracovní stůl.

Obytný prostor je oddělen matnými skleněnými dveřmi, které jsou posuvné do pouzdra. Ty se dají díky speciální úchytce zcela zasunout. Vybavení místnosti je zvoleno tak, aby vynikla rozlehlost místnosti, která se získala vybouráním příčky a spojením dvou místností dohromady. Kuchyň je zakončena knihovnou a díky barevným hřbetům je narušena monochromatická barevnost. Zajímavým oživením je kamenný obklad za pohovkou, který je lineárně nasvětlen. Místnost zakončuje prosklená lodžie, která ještě více napomáhá pocitu nekonečného prostoru.

Koupelna se zvětšila a je laděna do světle hnědých tónů, které doplňuje bílá sanita a nerezová mozaika. Kromě skříně na pračku a sušičku poskytuje spoustu jiných úložných prostorů.

Postel v ložnici je na celou šířku místnosti. Poskytuje majitelům skvělé pohodlí a ani zde se nezapomnělo na úložné a odkládací prostory. Pod postelí jsou dva velké výsuvné šuplíky, široké bočnice postele nahrazují noční stolky a je možné zde umístit například knihy či praktické věci jako lampičku a budík. Naproti posteli je komoda s televizí. Světla v ložnici jsou stmívatelná. Pro nepřímé osvětlení slouží vestavěný LED pásek za postelí. Útulnost ložnice doplňuje dekorativní tapeta.

Dámská pracovna je vybavena knihovnou, pracovním stolem a čalouněnou lavicí pod oknem. Součástí je i vestavěná skříň na dámské oblečení.