Vyberte stránku

REKONSTRUKCE V ŘADOVÉM DOMĚ / PRAHA 4

realizace 2013 / plocha 113 m2 / foto Jiří Ernest

Řadový dům se nachází v klidné vilové části Prahy 4. Dům obklopuje velká zahrada a okolní zeleň. Od nastěhování rodiny do vícegeneračního domu se v jejich interiéru nic nezměnilo. S rozrůstající rodinou a novými potřebami se interiér s nábytkem po rodičích začal zaplňovat rychle nakoupeným vybavením. Na základě toho se klienti rozhodli interiér převážně z 90. let přizpůsobit současným potřebám, jak funkčním, tak estetickým.

Koupelna prošla největší změnou. Jde o prostor, který vás naladí do nového dne nebo příjemně zakončí váš večer. Pomocí přímého i nepřímého osvětlení se mohou v koupelně navolit různé světelné atmosféry podle momentální nálady. 3D obklady celou koupelnu oživují stejně jako dominantní naklopené zrcadlo.

V obývacím prostoru se odstranila příčka a barový pult, který odděloval kuchyň od obývacího pokoje. Jídelní stůl se přesunul z obývacího pokoje do zimní zahrady. Ta se díky odstranění posuvných dveří stala okrasou a slunnou oázou celého bytu. Obytný prostor se tak otevřel a propojil.

Pro příjemné večery se v zimních měsících hojně využívá krb a v letních dnech se tráví čas v zimní zahradě. Pro tyto okamžiky bylo navrženo nepřímé osvětlení ve 3D dýhované stěně, která je za pohovkou. Ta je svým odstínem sladěna s podlahou a částí nábytku. Nepřímé osvětlení je také použito za skleněným obkladem a v soklu kuchyňské linky.

Ložnice je zařízena velmi jednoduše. Barevný akcent tvoří grafika na dveřích vestavěné skříně.